“Buz Devri” Serisine Hüzünlü Veda!

“Buz Devri” Serisine Hüzünlü Veda!

21 Nisan 2022

96 Okunma

Buz Devri serisi ile tanınan ve bir hayli animasyon üretimleri ile öğrenilen Blue Sky Studios, parasal olanaksızlıklardan dolayı yayın yaşamını son verdiklerini açıkladı. Haberin açıklanmasını kısa bir video kesiti ile aktaran işletme, filmdeki afallamış sincap Scrap'in seri süresince kırmayı muvaffak olamadığı palamutu kırarak serinin bittiğinin sinyalini vermiş oldu.Yayınlanan video ile nostaljik anlar yaşayan hayranları hüzünlenerek, tekerrürden Buz Devri serisinin olup olmayacağını merak ediyor. Peki böyle birşey olası mı? Filmde bir kovalamaca gibi sincabın palamutunu kıramama öyküsü Blue Sky Studios paylaştığı son video ile ortadan kalkmış oldu. Yeni bir imal işletmeyi şayet Buz Devri'nin telif haklarını satın alırsa afallamış sincabı bu kere başka serüvenlerde görebiliriz.Yakın zamanda çevrim içi dizi ve film platformu Disney+ bir hayli ülkede yayın yaşamına başlayacağını açıkladı. Özellikle çocuklara müteveccih üretimleri bir hayli fazla olan Disney'in, bir hayli birey tarafından hoşlanılan seri Buz Devri'ni bünyesine katması hipotez edilebilir bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça yüksek bir izleyici kitlesi ve demografisine sahip olan film, yalnızca 2016 senesinde Türkiye'de vizyona girmiş ve 1 milyon 300 bin birey tarafından izlenmişti.Boyle bir potansiyelin olduğu görülen imal belkide Netflix tarafından da satın alınabilir. Serinin devam edip etmeyeceğini, nerede yayınlanacağı ve hakkındaki öteki sualler ilerleyen günlerde netlik kazanacak. .“Buz Devri” serisini yaratan Blue Sky Studios kapandı; bir grup animatör sincap Scrat’lı veda bir videosu hazırladı. 

Dünya çapında çok sevilen “Buz Devri” serisinin arkasında animasyon stüdyosu Blue Sky Studios’un kapanma kararından sonra küçük bir ekip bir araya gelip veda niyetine bir video hazırladı. Bu videoda, tüm seri boyunca palamutunun peşinden giden, bu süreçte de başına binbir dert açan sincap Scrat’ın sonunda palamutuna kavuştuğunu ve onu yediğini görüyoruz. 

Blue Sky Studios animasyon dünyasında 34 yıldır faaliyet gösteriyordu. Fakat stüdyonun sahibi The Walt Disney Company tarafından kapatılması kararlaştırıldı.

Blue Sky Studios’un son projesi olan “Buz Devri: Scrat’ın Maceraları” dizisi ise dün itibariyle Disney+’ta yayınlanmaya başladı. 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER