Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan, sinema ve tiyatro sanatçısı.

1967'de Hakkari'de doğdu. Çocukluğu Malatya'da geçmiştir, şu an İstanbul'da yaşamaktadır. Bir Demet Tiyatro adlı dizideki, Mükremin Çıtır isimli karakter ile tanınırlığı çok büyük ölçüde artmıştır aynı zamanda bu dizinin senaristliğinide yapmıştır. Daha sonra kendisininde aralarında bulunduğu BKM oyuncuları ile birlikte çok başarılı tiyatro oyunlarına imza atmıştır, özellikle Demet Akbağ ile çok iyi bir ikili oluşturmuşlardır.

Beyazperdede de önemli işlere imza atan Yılmaz Erdoğan, Vizontele, Organize İşler, Neşeli Hayat ve Kelebeğin Rüyası gibi filmleri yönetip başrol oynamıştır. Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filminde de komiser rolünde görev yapmıştır.

BKM ekibiyle yaratıp yönetmenliğini üstlendiği Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı yapım da izleyicilerin yoğun ilgisini çekmiştir.

1993'ten 1998'e kadar Sanem Oktar ile evli olan Erdoğan'ın 1996 doğumlu Berfin Erdoğan adlı bir kızı bulunmaktadır. 2006'da Belçim Bilgin'le evlenen sanatçının 2009 doğumlu Rodin Nazım Erdoğan adında bir de oğlu olmuştur. Belçim Bilgin'den 2018'in Aralık ayında ayrılmıştır.

 1. Kin Yerli Film izle
  Tüm Bilgiler
  Kin Yerli Film izle Dram Filmleri izle, Gerilim Filmleri izle 
  Türkçe Dublaj
  Kin Kin i Sansürsüz filmi sizler için Hdfilmizletme.net adresine eklenmiştir. {orjinalisim} Film konusu: {ulke} çekilen film 5.4 puan almıştır.Türkçe Dublaj ile sitemizde yayınlanmıştır. iyi seyirler dileriz.Kin, bir ailenin intikam öyküsünü anlatıyor. İşinin en büyük mükâfatını aldıktan sonra takım dostlarıyla kutlamaya giden başkomiser Harun Yılmaz Erdoğan terfi alacağına emin olduğu aynı gecede konuta dönerken bulunduğu taksideki sürücünün hücumu neticeyi onu öldürmeye çalışan taksi sürücüsüne nefsi müdafa yaptıktan sonra bizzat kendini büyük bir soruşturmanın içerisinde bulur.Ertesi sabah, bu cinayet hadisesi emniyete erişir ve Harun, kendi işlediği cinayetin failini aramaya başlar. Hem kaçan ve hem de kovalayan olmanın stresiyle başa çıkmaya çalışırken, bulduğu her ipucu onu çok daha karışık bir hadisenin içine sürükler. Türkan Derya'nın idarediği filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cem Yiğit Üzümoğlu vardır. Kin izle, Kin full izle, Kin sansürsüz izle, Kin Yılmaz Erdoğan filmi izle.Kin Yerli Film Sansürsüz filmi sizler için Hdfilmizletme.net adresine eklenmiştir. HD film izlemenin tek adresi HDFilmizletme !
  • 2021
  • Türkiye
  • 720P
  • IMDb 5.4
  • 85
  • 0
Yılmaz Erdoğan Resimleri